חברת הגיחון בע"מ

פתיחת תפריט ניידים

שיתוף פעולה עם חברת Takadu

שיתוף פעולה עם חברת Takadu
 
 
תשתיות המים בעולם נמצאות בתהליך מתמיד של הידרדרות. את מה שלמדו תושבי תל-אביב על בשרם בחודשים האחרונים, חווים מאות מיליונים בעולם המערבי ומיליארדים בעולם כולו: הצנרת המזדקנת, המחסור התמידי בתקציבים לתחזוקת רשת המים, תהליכי אורבניזציה מואצים ופגעי מזג האויר – כל אלה הופכים את ניהול רשתות המים העירוניות למשימה קשה.
ברוב הערים הגדולות בעולם, תקלות בצנרת, דליפת מים וחוסר יעילות אינם מתגלים עד שהמים עולים אל פני הקרקע – ובמקרים רבים הנזקים גדולים. טקדו, חברה צעירה מיהוד זיהתה את הצורך בגישה אחרת, חדשנית וזולה, לאיתור תקלות ברשת המים.

החברה, שמייסדיה ועובדיה לא הגיעו מעולם המים אלא מחברות היי-טק בתחום התקשורת, המחשבים והאינטרנט, פיתחה שירות מקוון האוסף נתונים מרשת המים, מנתח אותם בזמן אמת ומתריע על התקלות, הדליפות ובעיות התשתית שעות, ימים ולפעמים שבועות לפני שהן מתגלות באמצעים הסטנדרטיים המצויים בשימושם של חברות המים. בין עובדי החברה אפשר למצוא מתמטיקאים, סטטיסטיקאים, אנשי מחשבים ובוגרים רבים של תוכנית "תלפיות" היוקרתית של צה"ל.

הפתרון של טקדו, ממשק אינטרנטי קל לתפעול והתרעות המגיעות אל הטלפון הנייד של עובד החברה, כבר נמצא בשימוש בחברות מים מאוסטרליה ועד צ'ילה, ובכלל זה בערים גדולות דוגמת לונדון, ברצלונה, מלבורן והונג קונג. חברת המים של ירושלים, חברת הגיחון, היה מהראשונים לזהות את הפוטנציאל והחל להשתמש בשירות של טקדו. לקוחות החברה בעולם מדווחים על שיפור של מאות אחוזים ביעילות צוותי התיקונים וירידה משמעותית באובדני המים כתוצאה מתקלות בלתי-נראות.

חדשנותה של טקדו והישגיה המרשימים בשלוש שנות פעילותה זיכתה אותה לאחרונה בפרס החלוציות הטכנולוגית של הפורום הכלכלי העולמי (World Economic Forum) בדאבוס. החברה גם נבחרה לעמוד בראש האיגוד הבינלאומי של רשתות המים החכמות (Smart Water Networks Forum).
 
 
 קישור לאתר האינטרנט של חברת Takadu